Comarch ERP Altum

Comarch ERP Altum jest nowoczesną, inteligentną platformą ERP, dedykowaną do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowo-usługowych i sieciach handlowych.

Nowoczesne rozwiązanie ERP Altum


System daje realne korzyści, nie tylko w postaci uporządkowania obiegu informacji, lepszej kontroli nad kosztami czy działaniami operacyjnymi, ale także poprzez możliwość całkowitej lub częściowej automatyzacji wielu działań. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w firmach o niestandardowych potrzebach. Comarch ERP Altum łączy w sobie najnowsze technologie informatyczne z wiedzą i doświadczeniem konsultantów i Partnerów Comarch, zebranymi podczas 20 lat obecności na polskim rynku ERP oraz 3 lat eksportu systemu na rynkach europejskich.

Comarch ERP Altum jest jedynym w Polsce nowym systemem ERP napisanym zupełnie od podstaw, zgodnie z aktualnymi realiami biznesowymi i w oparciu o nowoczesną logikę biznesową. Comarch ERP Altum dostarcza klasycznych funkcjonalności charakterystycznych dla systemów klasy ERP, a dodatkowo wyróżnia się wbudowanymi narzędziami analitycznymi i służącymi do automatyzacji procesów.

Co oferuje Comarch ERP Altum?Handel
Comarch ERP Altum został zaprojektowany tak, aby kompleksowo obsługiwać i usprawniać wszystkie procesy handlowe w firmie, bez względu na specyfikę jej działania. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach o jednooddziałowej strukturze, a dzięki współpracy z Comarch ERP Retail także w sieciach sprzedaży detalicznej. Platforma to nie tylko pomoc w obsłudze standardowych procesów handlowych: od ofertowania, poprzez przyjmowanie zamówień, aż po fakturowanie.

Logistyka
Optymalizacja i rozwój procesów logistycznych są jednymi z ważniejszych elementów wpływających na przewagę konkurencyjną firmy. Dlatego Comarch ERP Altum został wyposażony w zaawansowane funkcjonalności, pozwalające na efektywne zarządzanie magazynami, zapasami oraz przepływem dokumentów magazynowych.

CRM
Comarch ERP Altum CRM to narzędzie przeznaczone do zarządzania relacjami z klientami i partnerami biznesowymi, zapewniające przejrzystą ewidencję zdarzeń związanych z pozyskaniem, obsługą i współpracą z kontrahentami. Comarch ERP Altum CRM pozwala na gromadzenie i zarządzanie pełną informacją o kontrahentach, a także umożliwia dalszą analizę zgromadzonych danych. Narzędzie pozwala użytkownikowi uczestniczyć procesach biznesowych oraz zarządzać relacjami z klientami w sposób szybki i intuicyjny.

Finanse i księgowość
Platforma Comarch ERP Altum jest rozwiązaniem wspierającym codzienną pracę osób odpowiadających w firmie za finanse i księgowość. Możliwości Comarch ERP Altum pozwalają wykonywać automatycznie wiele działań, które dotychczas wymagały ingerencji pracowników. Praca księgowego z Comarch ERP Altum bardziej przypomina zarządzanie księgowością, niż faktyczne księgowanie.

E-commerce
Comarch ERP Altum pozwala na zwiększenie wolumenu sprzedaży poprzez wykorzystanie szerokich możliwości, jakie daje Internet. Platforma jest zintegrowana z rozwiązaniami typu e-Commerce, które umożliwiają dotarcie do nowych, nieobsługiwanych dotąd segmentów rynku (sklep internetowy Comarch ERP e-Sklep) oraz wzmacnianie relacji ze stałymi partnerami biznesowymi i obniżanie kosztów związanych z ich obsługą (platforma B2B Comarch ERP Pulpit Kontrahenta).

Rozwiązania mobilne
Wykorzystanie technologii mobilnych w biznesie staje się coraz bardziej popularne i niesie za sobą mierzalne korzyści dla firmy. Rozbudowane możliwości platformy Comarch ERP Altum mogą zostać rozszerzone o nowe funkcjonalności dzięki zastosowaniu rozwiązań mobilnych.

Business Intelligence
Prowadzenie firmy wymaga podejmowania setek decyzji dziennie – zarówno przez kierownictwo, jak i pracowników operacyjnych. Aby podejmowane działania były właściwe, muszą opierać się na aktualnych informacjach. Jednak co zrobić, kiedy problemem staje się nie brak informacji, a ich nadmiar? W przeciętnej firmie codziennie generowane są takie ilości danych, że umysł ludzki nie jest w stanie samodzielnie ich analizować.

Business Process Management (BPM)
Współczesne firmy działają w oparciu o procesy zawierające ich know-how i dające przewagę konkurencyjną na rynku. Platforma Comarch ERP Altum została wyposażona we wbudowane narzędzia Workflow, które pozwalają na wpisanie tych procesów w pracę zarówno systemu, jak i ludzi. Użytkownik, korzystając z edytora Workflow może stworzyć graficzny model procesu, co znacznie ułatwi jego późniejszą analizę, pozwoli szybko wprowadzać modyfikacje oraz wychwycić i poprawić ewentualne niesprawności.

Nowoczesna technologia
Comarch ERP Altum bazuje na jednolitej i nowoczesnej platformie technologicznej opartej o Microsoft .Net FrameWork oraz język C#. Do przechowywania danych wykorzystywane są bazy Microsoft SQL Server. Pozwoliło to stworzyć w pełni zintegrowany system bazujący na jednolitej platformie logicznej, otwartej na zewnętrzne rozwiązania. W obszarze Business Intelligence zastosowano unikalne rozwiązanie hurtowni danych czasu rzeczywistego opartego o usługi Microsoft SQL Server Replication Services.

Otwartość
Comarch ERP Altum jest platformą biznesową otwartą na inne, zewnętrzne rozwiązania. Oznacza to łatwą integrację z aplikacjami trzecimi, np. aplikacjami branżowymi czy też oprogramowaniem partnerów biznesowych. To również szybka i prosta współpraca z innymi urządzeniami, np. centralami telefonicznymi, wagami, czytnikami wejść/wyjść, czy specjalistycznymi programami produkcyjnymi.

Ergonomia
Innowacyjna technologia zastosowana w platformie Comarch ERP Altum to nie tylko całkiem nowe możliwości funkcjonalne, ale także komfort pracy użytkownika. Nowoczesny i intuicyjny interfejs Comarch ERP Altum budowany jest w oparciu o komponenty DevExpress i został zaprojektowany tak, aby był łatwym, przyjaznym i poręcznym narzędziem w codziennej pracy.

Elastyczność
Comarch ERP Altum jest platformą biznesową, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb. Wdrożenie systemu nie wymaga od firmy zmiany dotychczasowego sposobu działania. Rozwiązanie wpasowuje się w strukturę i ideę funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jest to możliwe dzięki dowolnemu modelowaniu analiz Business Intelligence i projektowaniu procesów, które są wyróżnikiem firmy na rynku.

Inteligentna automatyzacja
Połączenie wbudowanych w platformę Comarch ERP Altum rozwiązań Business Intelligence i Business Process Management sprawia, że system jest kompletnym narzędziem Business Performance Management i pozwala na inteligentną automatyzację procesów biznesowych w firmie. Bieżące monitorowanie stopnia realizacji założonych celów, a także stały dostęp do szczegółowych i aktualnych informacji na temat przeprowadzanych w firmie transakcji pozwalają zawsze reagować na szanse i zagrożenia we właściwy sposób – bez względu na to, czy pochodzą z wnętrza firmy, czy też z zewnątrz.

Międzynarodowość
Platforma Comarch ERP Altum jest rozwiązaniem wielojęzycznym, przystosowanym do specyfiki firm międzynarodowych. Od 2009 roku rozwiązanie wdrażane jest w krajach Europy Zachodniej, m.in. Francji, Niemczech i Austrii.

Nasze kluczowe wdrożenia Comarch ERP Altum