Comarch ERP XL

System Comarch ERP XL to zintegrowany system klasy ERP dla dużych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Najczęściej kupowane rozwiązanie ERP


Comarch ERP XL to najchętniej kupowany system klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 4000 przedsiębiorstw. Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową, a poszczególne funkcjonalności zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach.

Na bazie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki firmy dobierany jest optymalny zestaw modułów oraz ilość pracowników, którzy będą z nich korzystać. Elastyczność i skalowalność systemu pozwalają na rozbudowę oprogramowania o nowych użytkowników, nowe moduły i nowe rozwiązania.
 

Handel i dystrybucja
Wraz z systemem Comarch ERP XL zyskujesz pełne wsparcie procesów z obszaru handlu i dystrybucji, zarówno od strony sprzedażowej (realizacja transakcji, wiele dostępnych kanałów prowadzenia sprzedaży, zarządzanie siecią sprzedaży detalicznej), jak i od strony zakupowej (optymalizacja zamówień, zapewnienie dostępności asortymentu).

Gospodarka magazynowa
Sprawna realizacja dyspozycji magazynowych, stała kontrola nad poziomem zapasów czy eliminacja pomyłek – to usprawnienia, jakie daje wykorzystanie Comarch ERP XL w obszarze gospodarki magazynowej. Dzięki pomocy narzędzia odczujesz realne wsparcie pełnej gamy procesów związanych z logistyką.

Zarządzanie produkcją i kompletacja
Zarządzasz firmą produkcyjną? Bez względu na to, czy zajmujesz się produkcją seryjną, czy jednostkową, dyskretną lub procesową, prowadzisz działalność projektową lub realizujesz prostą kompletację, oferujemy Ci narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb.

Serwis i remonty
Działalność serwisowa może polegać na ewidencji i realizacji zleceń serwisowych świadczonych dla zewnętrznych podmiotów (np. serwis wyrobów własnych sprzedanych klientom w ramach obsługi posprzedażowej), jak również w obrębie przedsiębiorstwa (np. utrzymanie ruchu). W jednym i drugim przypadku system Comarch ERP XL udostępnia narzędzia realizacji procesów typowych dla obszaru serwisowego.

CRM
Dzięki rozwiązaniu CRM (Customer Relationship Management - Zarządzanie Relacjami z Klientem), możesz swobodnie gromadzić wiedzę o klientach oraz prowadzić do nich uporządkowane działania o różnym charakterze.

Business Intelligence – analizy i raporty, controlling
Czy masz pewność, że ty i twoi pracownicy podejmując codzienne decyzje opieracie je na rzetelnych informacjach? Nawet jeśli intuicja cię nie zawodzi, warto poprzeć ją konkretnymi faktami. Dostarczy ich rozwiązanie analityczne business intelligence, dostępne w ramach pakietu comarch erp xl.

Procesy
Poprzez przeniesienie definicji procesów biznesowych realizowanych w twojej firmie do narzędzia informatycznego, zyskujesz ich uporządkowanie i automatyzację tych czynności, w przypadku których udział czynnika ludzkiego nie jest niezbędny. Możesz usprawnić w ten sposób m.n. Wewnętrzny obieg dokumentów.

Praca mobilna
Dla pracowników, którzy chcą realizować swoje zadania z dowolnego miejsca, powstał pakiet narzędzi Comarch ERP Mobile. Aplikacje wspierają pracę z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, smartfonów, kolektorów danych) i kierowane są do różnych grup użytkowników.

Sprzedaż internetowa
Szukasz sposobów na dotarcie do nowych segmentów rynku i zwiększenie wolumenu sprzedaży? Na twoją ofertę czeka kilkanaście milionów potencjalnych klientów – polskich internautów. Dynamika wzrostu rynku zakupów internetowych w Polsce jest najwyższa w całej unii europejskiej.

Zabezpieczanie danych
Baza danych zawierająca m.in. Listę klientów to jeden z najważniejszych zasobów twojej firmy. Postaw na gwarancję bezpieczeństwa danych dzięki nowoczesnej aplikacji do backupu i archiwizacji - ibard24.

Platforma internetowa B2B (pulpit kontrahenta)
Poszukujesz sposobów na zmniejszenie pracochłonności związanej z obsługą zamówień? Zależy ci na wzmocnieniu współpracy ze stałymi odbiorcami? Wykorzystaj możliwości platformy B2B – comarch erp pulpit kontrahenta. To o wiele więcej, niż internetowy kanał składania zamówień przez klientów.

Finanse i księgowość
Obszar finansowo-księgowy to o wiele więcej, niż obowiązkowa ewidencja zdarzeń gospodarczych. Wraz z Comarch ERP XL zyskujesz narzędzie, które pozwala na kompleksową analizę sytuacji całej firmy, na bazie danych finansowo-księgowych.

Kadry i płace
Szukasz sposobów na usprawnienie procesów kadrowo-płacowych? A może planujesz redukcję kosztów zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej poprzez przejęcie tych zadań przez zasoby wewnętrzne? W obu przypadkach możesz polegać na pomocy profesjonalnego narzędzia kadrowo-płacowego.

Środki trwałe
Oczekujesz usprawnień w zarządzaniu środkami trwałymi w firmie, nie tylko od strony ewidencji składników majątku trwałego, ale także poprzez automatyzację naliczania odpisów amortyzacyjnych? Comarch erp xl wspiera pełną paletę procesów zarządzania majątkiem.

Pulpity dla pracowników
Każdy pracownik powinien mieć dostęp do informacji o stawianych przed nim celach i ocenie ich realizacji, czy wgląd w ewidencję czasu pracy. Te, a także wiele innych procesów możesz realizować dzięki wsparciu dedykowanych pulpitów pracowniczych, działających w przeglądarce internetowej.

Elektroniczna wymiana dokumentów
Szybsza, tańsza i bezpieczniejsza wymiana dokumentów? Tak, to możliwe dzięki narzędziom do elektronicznej wymiany dokumentów pomiędzy różnymi systemami za pomocą Comarch EDI.

Comarch ERP XL a rozwiązania dodatkowe
System daje możliwość integracji z zewnętrznymi aplikacjami, dzięki czemu może być on dostosowany do indywidulanych potrzeb klienta. System pozwala również na wykorzystywanie nowoczesnych form handlu elektronicznego takich jak system EDI oraz umożliwia obsługę zamówień i sprzedaży internetowej (pulpit kontrahenta, comarch e-sklep, wirtualna galeria handlowa wszystko.pl).

Comarch ERP XL jako usługa
Comarch ERP XL jest dostępny również w modelu usługowym (SaaS). W ramach tej usługi Klient za pomocą łącza internetowego może korzystać z pełnej funkcjonalności oprogramowania ERP, które znajduje się na bezpiecznych serwerach Comarch. To oznacza, że jest to również doskonałe rozwiązanie dla firm, które niekoniecznie chcą inwestować w sprzęt informatyczny i samodzielnie zarządzać systemem.

Nasze kluczowe wdrożenia Comarch ERP XL